Napisanie kilku słów o sobie

Przeglądanie 3 wpisów - 1 do 3 (łącznie: 3)
AutorWpis
DanteDante
Uczestnik

Cześć,

Dopiero rozpoczynam naukę języka angielskiego, więc proszę o wyrozumiałość. 🙂 Czy możecie proszę sprawdzić czy poniższe zdania są poprawne?
 

My name is Daniel and I live in Poland. I studyed in Cracow physiotherapy. I am a profesional physiotherapist from 5 years.  I offer variety of services what you can ask for more.

 
Z góry dzięki

#9813
Adrian1922Adrian1922
Uczestnik

My name is Daniel and I live in Poland. I studied physiotherapy in Cracow. I am a professional physiotherapist for 5 years.  I offer a variety of services which you can ask for over the phone.

W drugim zdaniu napisałeś “studyed”. Jest to czasownik regularny i przy tworzeniu czasu Past Simple w wyrazie “study” zmieniamy “y” na “i” oraz dodajemy “ed”.

W trzecim zdaniu zjadłeś literę “s” w wyrazie “professional”. Nie “from” – “od, z” tylko “for” – “przez”. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w materiale o przyimkach określających czas.

W czwartym zdaniu brakuje przedimka nieokreślonego “a/an” przed “variety of services” oraz wyraz “what” – “co, jak” zalecam zamienić na “which” – “który, które, o które” i dodać na koniec, np. “which you can ask for over the phone”.

#9814
DanteDante
Uczestnik

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i wyjaśnienie wraz z linkami 🙂

#9815
Przeglądanie 3 wpisów - 1 do 3 (łącznie: 3)
  • Musisz być zalogowany, aby wypowiadać się w tym wątku.